Gizlice Babalar Gününü Kutlarım Babacım

Her gören “babana ne kadar çok benziyorsun” diyor. Oysa ilk defa geçen yıl beni babama huy bakımından da benzeten çıktı. Nasıl mutlu oldum anlatamam. Çünkü küçüklüğümden beri rol model aldığım kişidir babam. Her anlamda. Ama ona benzeyemediğimi düşündüm hep. Ne yaparsam yapayım hiçbir zaman da benzeyemem sandım/sanıyorum ve sanırım hep sanacağım da 😀

  • Bu yıl ona karşı büyük bir kabahatim oldu. Dün hemen affetti. O affetse de ben affedemiyorum kendimi. Çocukça davranıp onu yalnız bıraktım kardeşimin düğünü konusunda.
  • Yaklaşık bir aydır, babamı kaybetme korkusu yaşıyorum. O olmadan kolum kanadım olmazmış, hiç tam olamazmışım gibi geliyor. Aklımdan hemen uzaklaştırıyorum o kötücül düşünceleri. (Ama yine mantar gibi bitiveriyorlar dibimde o ayrı 😀 )
  • Dün, babamı ilk defa öyle gördüm. Çok çökmüştü. Çok yorgundu. Çok yalnızdı. Çok üzgündü. Çok… güçsüzdü. Ve o an bazı kişilerden nefret ettim. Bize yaşattıkları için. Anneme babama yaşattıkları için. Artık benim işlere el atıp sorumluluk alma vaktim.
  • Yarın bankadan kredi çekeceğim. İhtiyaç kredisi 40.000 Lira. Bunun 20.000+10.000=30.000’i babamın borçlarına gidecek (düğün için); 5.000’i annemin taşınma işlerine, geri kalan 5.000’i ise ne olur olmaz diye yanımda tutacağım (çıkabilecek düğün masrafları için).
  • Yüreğim sıkışıyor, o borcun altında ezilme korkusundan dolayı. Ama bir şekilde halletmek zorundayım. Hiç olmadı, hiç başaramadım diyelim ki; yüksek lisansı bırakmak zorunda kalırım. Allah büyük, bir şekilde üstesinden gelirim inşallah. Belki bir ek iş bulurum yarım ay için bile olsa…

Allah’ım Sen o iki gerizekalıyı (evlenecek olan o iki gerizekalıyı) ıslah et. Etmiyorsan da o ikisine o ikisi gibi evlatlar ver Rabbim!!!! Anneme, babama yaşattıklarının aynısını çeksinler Allah’ım! AMİN AMİN AMİNNNNN!!!! 

Sonuç? Babamın babalar gününü gizlice kutluyorum 🙂 O iki gerizekalıya da gizlice beddua ediyorum 🙂 Sizlerin bayramını da alenen kutlarım efem 🙂 

~ Dyg ~

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s