Kötü Gün Parası Mevzusu (!)

Kötü gün parası biriktirme kararım çok yeni desem yeri. Her ay paramı aldığımda “önümüzdeki 6 ay içinde düze çıkacağım, sonra da para biriktireceğim kötü gün için” diye karar alıyorum ama hepppp bir şey çıkıyor!!

Kendime çok kızgınım!!

İş hayatına gireli 7 yıl oldu ve son durumum şu:

  • kredi kartı borcu = 861,52
  • ek hesap borcu = 486,60
  • hesap bakiyem = 0 (!)
  • cüzdandaki nakit para = 5

Bu bütçe yüzünden bu hafta Ankara’ya gidemedim. Çünkü 5 kuruşum yok, Allah’ım Allah’ım!! Bugün ek ödemelerin yatacağı umuduyla çarşıya indim. Cebimde sadece 10 lira. Bankamatikte kart yuvasına kartımı yerleştirdim… Hesap bakiyeniz = -486,60 Kullanılabilir limitiniz = 13,14 !! İnanamasım ve tam 3 defa kartı tekrar soktum. Sonuç gene aynı!! Allah’ım!! Geçen yıl bir kere daha böyle olmuştum; 5 parasız. Bu ikinci oldu! Neyse, eve geri döndüm. Telefonumun tamiri için 150 civarı bir şey gerekir, onu da ek ödemeler yatınca bugün hemen öderim diyordum. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı; 490 lira tutmuş tamir parası!! Kardeşimde o kadar para olmayınca annemden istemiş… Velhasıl anneme de düz hesap 500 lira borcum var artık!! Bu da şu demek oluyor; toplamda 1848,12 lira batmış durumdayım… Bıktım bu karakterimden! Ben de diğer herkes gibi parayı sevmek, paraya değer vermek ve parayı elimde tutmak istiyorum! Ama ne sevmeyi başarabiliyorum (paradan tiksiniyorum), ne paraya değer veriyorum (lanet olsun ki insani değerlerim hala önde) ne de parayı elimde tutabilecek eli sıkılığı sağlayabiliyorum!!

Gelecek mali programımda:

  • bir an önce kurban kesmek
  • babama 2 çekyat + 1 yatak almak = 1500
  • kardeşimin düğününü yapmak = 50000
  • annemin ev eşyalarını yenilemek = Aman Allah’ım (!)

var. Yani bana önümüzdeki 5 yıl rahat yüzü yok. O da en iyi ihtimalle (!).

Şöyle bir hayal kuruyorum:… Ya da boşver… Hayaller gerçek olmaz bebeğim. Sadece sana morfin etkisi yaratırlar, gerçeğe döndüğünde 180 km hızla duvara çarpmış gibi olursun.

Gelecekteki halim, sana sesleniyorum! Şuan çok saf salaksın!! Hayatı günlük yaşıyorsun. Yaşamak istemediğinde de illa ki ya birine yardım etmek zorunda kalıyorsun ya da bir ihtiyacın peydah oluyor ve paran gidiyor!! Umarım bu satırları keyif içinde okuyorsundur… Umarım halin vaktin yerindedir… Umarım kendine ait bir evin, birikmiş az da olsa biraz paran ve sağlık güvencen vardır. Umarım akıllanmışsındır. Senin için çok endişeleniyorum.

Edit = An itibari ile şunu düşünüyorum; neden bütün işlerim ters gidiyor? Artık düzlüğe çıkmak istiyorum!! Bunaldım…

Kendine iyi bak yol arkadaşım. Zaman ne getirir ne götürür bilinmez, sen kalbini ve niyetini koru.

~ Dyg ~
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s